Відбулась нарада заступників директорів шкіл з НВР та ВР

18.12.2014
Відповідно до плану роботи відділу освіти Артемівської міської ради 17 грудня 2014 року відбулась чергова нарада заступників директорів шкіл з НВР та ВР, яку провела завідувач міського методичного кабінету Ніла Лисюк.

Людмила Анісімова, спеціаліст відділу, ознайомила заступників директорів з підсумками проведення місячника правових знань та здорового способу життя.

Про результативність участі навчальних закладів у конкурсах та міських масових заходах доповіла методист міського методичного кабінету Оксана Коробова. Найбільшу кількість балів у рейтингу отримали ЗОШ №12 (78 балів) та НВК №11 (70 балів), найменшу (4 бали) – ЗОШ №14, ЗОШ №17, ЗОШ №4, ЗОШ-інтернат №1. Методист звернула увагу на те, що результативність участі команди в конкурсі залежить не тільки від ретельної та якісної підготовки всіх її учасників, а і від створення адміністрацією школи умов для участі команди в конкурсі.

Педагоги-організатори ЗОШ №18, ЗОШ-інтернат №1, НВК №11 звітували щодо виконання рекомендацій семінару «Розвиток патріотизму як ціннісної орієнтації учнів у системі виховної роботи школи». Було підкреслено, що формування національної пам’яті має спиратися на переможні сторінки історії: боротьбі за вічні цінності особистої свободи і людської гідності, за державну незалежність України.

Головний спеціаліст відділу Анна Орел доповіла про результати перевірки виконання річного плану роботи за 1 семестр 2014-2015н.р.

Про стан викладання біології в 7-11-х класах доповіла методист міського методичного кабінету Ірина Єзан. У своєму виступі методист зазначила наступне: учителі біології викладають предмет згідно з діючими програмами і нормативними документами; директори та заступники директорів з НВР здійснюють контроль за викладанням згідно з графіком; достатній стан викладання предмету мають загальноосвітні школи №№15, 18, 24, задовільний стан викладання – ЗОШ №12, ЗОШ №14; матеріальна база кабінетів біології потребує  термінового оновлення.

Методист міського методичного кабінету Тетяна Бондарівська повідомила про стан викладання художньої культури в 9-11-х класах. Вивчення стану викладання предмету відбувалось у ЗОШ №2, ЗОШ №4, ЗОШ №10, НВК №11. Результати показали, що стан викладання предмету «Художня культура» в  ЗОШ №2,  ЗОШ №10 та НВК № 11 має  достатній рівень;  в ЗОШ №4 та  ЗОШ №9  - задовільний. Методист надала рекомендації заступникам директорів шкіл з НВР, керівнику міського методичного об’єднання Ларисі Анацькій, учителям художньої культури щодо підвищення якості викладання предмета.

Зі  станом викладання інформатики в 2, 5-6, 9-11-х класах ознайомила методист міського методичного кабінету Олена Мирошниченко. Під час вивчення було виявлено:  учителі інформатики викладають предмет згідно з діючими програмами й нормативними документами; робота з обдарованими учнями ведеться на неналежному рівні, потребує аналізу, переосмислення та пошуку і впровадження нових підходів до цього питання; директори та заступники директорів з НВР здійснюють контроль за викладанням згідно з графіком; вважати стан викладання предмету в ЗОШ № 17  високого рівня,  в ЗОШ №1, ЗОШ  №7, ЗОШ-інтернат №1, ЗОШ № 13 – достатнього.

Ірина Єзан, методист міського методичного кабінету, проінформувала про стан організації та проведення занять у МНВЦ «Інтелект». У виступі доповідач звернула увагу на те, що заняття секцій це не додаткові завдання і не повинні перетворюватися лише на звичайні тренування. Паралельно треба передбачити розширення знань учнів, оскільки багато методів розв’язування завдань потребують серйозних додаткових теоретичних знань. Робота НВЦ є потрібною, але необхідно вносити в неї також інноваційні підходи для забезпечення реалізації завдань, які НВЦ призвано вирішувати.

Тетяна Бондарівська, методист міського методичного кабінету, звітувала про стан роботи з молодими спеціалістами та педагогами, які працюють 3-5 років. Адміністрація ЗНЗ №12,13,18, 24 тримають на постійному контролі  стан роботи з молодими спеціалістами, але слід звертати увагу на якісний склад учителів-наставників. Протягом періоду стажування вчителі – початківці відвідали уроки та виховні заходи колег, займалися самоосвітньою діяльністю та визначилися з методичною темою, над якою будуть працювати. Стан роботи з молодими спеціалістами в  ЗОШ №12,  ЗОШ №13, ЗОШ №18, ЗОШ №24 визначено як достатній.

Про стан виконання Плану заходів щодо розвитку психологічної служби на період до 2017р. доповіла Анастасія Зікас, практичний психолог Центру практичної психології та соціальної роботи. У виступі були підведені підсумки атестації психологів у 2014 році, активність практичних психологів у семінарах, представлена статистика відвідування сайту центру практичної психології і соціальної роботи, оголошені результати соціально-психологічних досліджень 2014 року, а також визначені пріоритетні аспекти діяльності на 2015 рік.

За підсумками роботи наради з кожного питання прийняті відповідні рішення, які взяті на контроль для забезпечення їх виконання.