Міський методичний кабінет відділу освіти Артемівської міської ради


запомнить

 

У кожної школи повинно бути своє обличчя, свій пін-код!

14.05.2018
Шкільна прес-конференція в Бахмутському НВК №11 за підсумками участі у литовсько-українському проекті «На шляху до змін»

Учні та педагоги Бахмутського НВК №11 стали переможцями Конкурсу ініціатив у рамках литовсько-українського проекту «На шляху до змін», метою якого є сприяння покращенню якості процесу освіти в регіонах Східної України, потерпілих від конфлікту. За підсумками проекту учні мали можливість відвідати Литву. Старшокласники Богдан Свистун, Аліна Нечаєва, Марія Кременчуцька за підтримки заступника директора Олени Подопригори організували прес-конференцію для старшокласників та учителів НВК, щоб поділитися набутими знаннями, враженнями, представити фоторепортаж, розповісти цікавинки литовської освіти та поділитися задумками та ідеями, на які надихнула їх участь у цьому освітньому проекті. На прес-конференцію були запрошені директор НВК Світлана Василенко, класні керівники 8-11 класів, учителі-предметники, журналісти газети «2*2», члени учнівського самоврядування.

Під час прес-конференції Олена Подопригора розповіла присутнім про міжнародну українсько-литовську конференцію «На шляху до змін», яка відбулася в м.Краматорську і стала завершальною подією литовсько-українського проекту співробітництва «Допомога у сфері освіти регіонам Східної України, постраждалим від конфлікту: На шляху до змін». Учасники прес-конференції дізналися, що 120 учнів, 75 учителів, 25 тренерів з Луганської та Донецької областей відвідали Литву з тижневою освітянською програмою, ознайомилися з досвідом литовських колег щодо створення Хорошої школи в Литві. Директор НВК Світлана Василенко повідомила, що результатом проекту стало матеріальне забезпечення закладів освіти, у тому числі і нашого НВК. Майже 30 тис. євро інвестицій вкладено в інфраструктуру закладів освіти – учасників проекту (створення мережі Wi-Fi) за фінансової допомоги Фонду Співробітництва з розвитку та підтримки демократії при Міністерстві Закордонних справ Литовської Республіки. Також директор розповіла, що приємною несподіванкою стало нагородження 5 із 15 шкіл за цікаві ініціативи. Ініціативи НВК відзначені як одні з найкращих, тому Бахмутський НВК №11 отримав у подарунок сучасний мультимедійний проектор.

Світлана Василенко знайшла для учасників проекту та лідерів шкільного самоврядування слова підтримки й натхнення, мотивувала не зупинятись на досягнутому та йти далі.

Марія Кременчуцька, учениця 10-А класу, Міністр культури НВК, розповіла: «Мені дуже сподобалася подорож до Вільнюса, я отримала багато позитивних вражень та великий досвід. Мені сподобалося спілкування з однолітками, які розповідали нам про Литву, її традиції, та про те, як вона стала країною Європейського зразка. У Литві ми відвідали Міністерство Іноземних справ та посольство України, де познайомилися з послом та його дружиною».

Богдан Свистун зазначив, що вагомий внесок у його саморозвиток зробили тренінги Валдаса Янкаускаса, які навчили, як правильно розставляти пріоритети, правильно мотивувати себе для подолання той чи іншої цілі.

Аліна Нечаєва, член шкільного Парламенту, відповідаючи на запитання, після власної презентації-звіту участі у проекті, зазначила: «Перебування у Вільнюсі - надзвичайно корисне й інформативне, а найголовніше – незабутнє. Головною умовою проекту була реалізація учнівської ініціативи на Батьківщині. Ми захищали ініціативу «Створення шкільного віртуального музею» - єдиного в Україні».

Наприкінці конференції присутні мали можливість переглянути відеофільм, створений учасниками проекту.

Після проекту у старшокласників з’явилося безліч нових ідей і бажання діяти, щоб змінитись, бо успіх приходить до тих, хто постійно в дорозі, постійно НА ШЛЯХУ ДО ЗМІН!