V науково-практична конференція «Інтеграція науки і практики: досвід профілів і допрофілів»

15 трав. 2018

У Бахмутській школі №5 з профільним навчанням пройшла V науково-практична конференція, присвячена підведенню підсумків роботи профілів і допрофілів. У ході науково-практичної конференції «Інтеграція науки і практики: досвід профілів і допрофілів» учні показали глибокі знання предметів профільної спрямованості, довели необхідність цих знань для життя людини. Заняття науково-дослідницькою діяльністю необхідні учням різного віку, бо роблять навчання захоплюючим, прищеплюють інтерес до предмету, розширюють кругозір, підвищують загальну культуру і прищеплюють їм навички дослідження. Засідання розпочалося з виступу учнів фізико-математичного профілю. Учень 8-А класу Єгор Кокул (науковий керівник - учитель фізики Анатолій Фуртак) презентував методи розв’язку олімпіадних задач «Традиційний метод розв’язку «нетрадиційної» задачі».,. Учень 11-А класу Косолапов Віталій (науковий керівник - вчитель фізики Олена Гозбенко) довів, що «Сонячні батареї – джерело енергії майбутнього».

Велике значення математики в повсякденному житті людини, але багатьом алгебра або геометрія здаються нездоланною перешкодою на шляху пізнання. Цю думку спростували учні 10-А класу фізико – математичного профілю. Біленко Володимир розповів про «Вектори в різних науках і в повсякденному житті». Івков Анатолій познайомив присутніх із своєю науково – дослідною роботою «Застосування метода координат при розв’язанні стереометричних задач». Науковий керівник хлопців - вчитель математики Валентина Ночовка.

Учні хіміко-біологічного профілю обізнані екологічними проблемами нашого регіону. У своїй дослідній роботі учениця 10-Б класу Пятенко Марія (науковий керівник - учитель біології Ірина Краснова) розповіла про «Проблеми забруднення навколишнього середовища побутовими відходами в місті Бахмут».

Своє бачення покращення екологічного стану навколишнього середовища запропонувала учениця 11-Б класу Шакланова Олександра (науковий керівник - вчитель хімії та біології Гаркавенко Марина) в дослідній роботі «Дослідження притоки річки Бахмутки-Четверикова струмка».

Учениця 11-Б класу Єрофтієва Анастасія під керівництвом учителя біології Краснової Ірини та вчителя хімії Олега Париша провела дослідження «Визначення вмісту вітаміну С в продуктах харчування», з результатами якого поділилася з учасниками конференції.

Матеріали конференції узагальнені в збірку «Матеріали шкільної науково-практичної конференції: «Інтеграція науки і практики: досвід профілів і допрофілів».