«Молодь дебатує»

16 серп. 2018
Бахмутська школа №10 приєдналась до німецько-українського проекту «Молодь дебатує»

Які навички повинні бути притаманні сучасним старшокласникам? Звичайно, вони повинні вміти опановувати великі потоки інформації, формулювати та відстоювати власну думку, добирати аргументи, прислухатись до опонента та поважати інші точки зору. Всі ці навички підлітки  можуть опанувати за методикою «Jugend debattiert» та взяти участь у німецько-українському проекті «Молодь дебатує».

Така щаслива нагода з’явилася в учнів Бахмутської школи №10 завдяки Ользі Пішель, керівнику проекту (м. Берлін, Німеччина), та Дар’ї Сєдих, координатора проекту (м. Київ). Проект, який розпочинали у 2016 році 8 шкіл з 4 областей України, включав уже 24 школи у 2017 році, і має 40 шкіл у 2018.

Навчальний тренінг з методики проведення дебатів пройшов у мальовничому та старовинному місті Чернігів, до якого радо запросила одна з учасниць Оксана Коваленко. Організатори створили неймовірні умови для учасників – і знайомство з містом та річкою Десна, і 2 напружених дні навчання та безпосередньої участі в дебатах.

Заступник директора з виховної роботи Бахмутської школи №10 Тетяна Бак, разом із іншими колегами та колежанками з 12 залучених до проекту областей України, не тільки познайомилася з процедурою проведення дебатів за методикою «Jugend debattiert», а й з цілим комплексом мультидисциплінарних вправ та завдань; перевірила свою здатність опиратися на аргументи, а не на емоції, шукати факти, що можуть навіть не співпадати із твоєю особистою думкою.

Разом із тренеркою Яною Григанською, яка є українською переможницею “Jugend Debattiert International” 2006 року, учасники працювали над розвитком критичного мислення, шукали нові можливості побудови комунікацій та співпраці, розвивали здатність дивитись на проблему із різних боків, враховувати аргументи інших. Та головне, об’єднались заради спільної мети – сприяти створенню нового покоління українців, які поділяють демократичні цінності та соціальну й політичну культуру.

Дякуючи тактовним критичним зауваженням Яни Григанської та тренера Світлани Нетьосової учасники вчилися дебатувати та оцінювати, працювати в команді та чути опонента, ставити запитання та відповідати на них. Ці три дні об’єднали тренерський склад, у якому є і старожили і новачки, дали можливість знайти друзів, разом із якими вже із першого вересня почнеться кропітка робота підготовки учнів до турніру дебатів.

І хоча турніри передбачають переможців, у «Молодь дебатує» перемагають всі – перемагають свої страхи публічних виступів, свою агресію, лінь, однобокість поглядів на проблему.