ІV Конгрес освітян Донеччини завершив свою роботу

23 серп. 2018
Освітяни Бахмута представили галузь у четвертий (завершальний) день ІV Конгресу освітян Донеччини

23 серпня три методисти та сім педагогів закладів загальної середньої освіти м. Бахмута представляли Управління освіти Бахмутської міської ради в четвертий (завершальний) день ІV Конгресу освітян Донеччини «Нова українська школа Донеччини: освіта для життя».

На лабораторії творчого бібліотекаря за темою «Підтримка іміджу дитячого читання» 35 шкільних бібліотекарів та методистів ділилися досвідом роботи щодо формування культури читання, необхідності використання інноваційних технологій для підтримки іміджу читання учнів закладів освіти. Методист міського методичного кабінету Галина Новикова ознайомила присутніх із застосуванням проектних технологій у бібліотечній роботі, яка проходить у закладах загальної середньої освіти м.Бахмута. Під час практичної частини розроблено лепбук «Бібліотека НУШ. «Щоденні 5»». Учасники секції визначили, яку допомогу шкільні бібліотекарі можуть надати вчителям, щоб залучити дітей до активного читання. З’ясовано, що використання проектних видів робіт незалежно від їх тривалості та кількості залучених до роботи учнів, допоможе не тільки не втратити читача, а навпаки залучити до роботи ще більшу кількість учасників, розвивати їх читацьку компетентність та інформаційну культуру.

З метою успішної реалізації Державного стандарту базової й повної загальної середньої освіти, Регіональної програми розвитку освіти «Освіта Донеччини в європейському вимірі. 2017-2020 роки» (проект «Мовна освіта»), підвищення якості шкільної мовно-літературної освіти, формування інноваційного інформаційно-методичного середовища, у якому вчитель-практик зможе ефективно здійснювати теоретичну та практичну підготовку, удосконалювати рівень професійної компетентності, розвивати педагогічну творчість і компетенції, відділ гуманітарної освіти провів методичний куферок «Генерація життєвих цінностей сучасного школяра в умовах Нової української школи». У роботі заходу взяли участь методист міського методичного кабінету Інна Астапова, керівники міських методичних об’єднань вчителів англійської мови Ольга Панчук та вчителів французької та німецької мов Валентина Неклеса.

Під час роботи секції Інною Астаповою було проведено майстер-клас-презентацію «Англомовні ресурсні центри Британської Ради в Україні — допомога у вільному володінні іноземною мовою», а Валентиною Неклесою — майстер-клас «Літні мовні табори: територія успіху».

Захід був корисним і кожен поповнив свій методичний куферок інноваційними формами й прийомами, які потім практично втілять у життя.

На методичній вітальні «Дидактична транспозиція: від сучасного дошкілля до Нової української школи» методист міського методичного кабінету Ірина Нікітіна зробила виступ на тему «Методичний «код» щодо забезпечення наступності дошкільної і початкової ланок освіти». За допомогою інтерактивних вправ зі слухачами були розкриті актуальні напрями методичного супроводу дошкільної освіти в контексті наступності закладів дошкільної освіти та початкової школи. Також був презентований досвід педагогів-дошкільників щодо реалізації спадковості між дошкільною та початковою ланками закладів освіти міста Бахмута. Приємною новиною став вихід обласного збірника «Дошкільна палітра Донеччини: майстерня сталих змін», у якому на перших сторінках видання розміщена стаття про дошкілля нашого міста.