День рідної мови

9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання.

За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця — послідовника Кирила і Мефодія. Вважається, що Нестор Літописець став прабатьком української писемної мови. Існують версії, що раніше на території України застосовували кілька видів писемності, деякі з них використовували грецьку абетку або латиницю. Сучасний алфавіт української мови здебільшого складається з аналогів грецьких літер і декількох слов’янських знаків, однак раніше, крім кирилиці, використовувалася так звана глаголиця.

У 1989 році Верховна Рада УРСР надала українській мові статусу державної. Вона також є рідною мовою українців, які проживають за межами України: в Росії, Білорусі, Казахстані, Польщі, Словаччині, Румунії, Канаді, США, Австралії та інших країнах. Українською мовою розмовляють майже 45 мільйонів людей і вона належить до найпоширеніших мов світу.

Тиждень української писемності та мови
у 2016-2017 навчальному році

Захід

Терміни

Місце проведення

Міський фестиваль української творчості «Українська мова – наш скарб»

08.11.2016

Бахмутський МЦДЮ

Урочисті лінійки, присвячені відкриттю Тижня української писемності та мови

ЗНЗ

Проведення І (шкільного) та ІІ (міського) етапів ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

27.11.2016

ЗОШ №7

Проведення ІІ (міського) етапу VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

19.11.2016

ЗОШ №24

Оформлення в бібліотеках тематичних експозицій, виставок, присвячених діячам української культури, письменникам-ювілярам, статуту державної мови

ЗНЗ

Інформаційні хвилинки на уроках української мови «Чому День української писемності та мови відзначається в День вшанування пам’яті преподобного Нестора-Літописця», «Значення мови в житті людини»

ЗНЗ

Випуск стіннівок, проведення конкурсу малюнків

Написання радіо-диктанту національної єдності

ЗНЗ

Уроки позакласного читання «Просвітителі слов’янської землі»

ЗНЗ

Відкриті уроки «Золота колиска рідної мови», «Мова моя – найдивніше диво»

ЗНЗ

Проведення усних журналів «Бринить, співає рідна мова, чарує, тішить і п’янить», літературних віталень, присвячених життю і творчості українських письменників-ювілярів, учнівських диспутів. Конференцій. Лінгвістичних ігор, літературних вікторин. Конкурсів читців, юних ораторів тощо

ЗНЗ

Відкриті виховні години, години спілкування «Рідна мова в рідній школі», «Слово в душі – душа в слові»

ЗНЗ

Урочисті лінійки, присвячені підведенню підсумків Тижня української писемності та мови. Нагородження переможців конкурсів

11.11.2016

ЗНЗ

НаказУправління освіти №575 від 04.11.2016 «Про проведення І та ІІ етапів ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2016-2017 навчальному році»

НаказУправління освіти  Бахмутської міської ради від 04.11.2016 №573 «Про проведення Тижня української писемності та мови в загальноосвітніх навчальних закладах у 2016-2017 н. р.»

Додатки 3,4 (форми заявки та звіту) до наказу Управління освіти від 04.11.2016 №573 «Про проведення Тижня української писемності та мови в загальноосвітніх навчальних закладах у 2016-2017 н. р.»

Завдання   І (шкільного) етапу
XVII Міжнародного конкурсу з української мови ім.Петра Яцика (3-11 класи)

Результати ІІ етапу ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика у 2016-2017 навчальному році

2015-2016 навчальний рік